Лацио победи Ювентус с 2:1 в първи полуфинален мач за купата на Италия. Срещата на стадион "Олимпико" в Рим започна по-добре за гостите, които имаха превъзходство през първото полувреме. Гол на Винченцо Якуинта бе отменен заради спорно положение за засада, но Марко Маркиони откри резултата за Юве с попадение в 34-та минута.

Лацио  коренно се преобрази след почивката и в 65-та минута македонският нападател Горан Пандев вкара майсторски гол, след като се завъртя в наказателното поле и намери далечния ъгъл на вратата на Манингер. Томазо Роки отбеляза втория гол за домакините в 78-та минута, след като на скорост се измъкна от Киелини и даде минимален аванс за Лацио преди реванша в Торино.

Тази вечер е вторият полуфинал между Сампдория и шампиона Интер. Реваншите ще се играят на 21-ви и 22-ри април.