Вердер Бремен изненадващо отстрани фаворитите  за спечелването за купата на УЕФА Милан, след като завърши като гост 2:2. Първият 1/16-финал на "Везерщадион" завърши 1:1 и германците продължават с повече отбелязани голове на чужд терен.

Звездите на Милан Кака и Роналдиньо не взеха участие в мача, заради контузии. В началото на срещата гостите започнаха двубоя по-добре и изпуснаха да поведат в резултата, след пропуски на Диего и Налдо.

В 25-та минута Дейвид Бекъм напредна към вратата на Вандер и шутира. Топката срещна ръката на Фрингс, а Андреа Пирло без проблеми реализира отсъдената дузпа. В 33-та минута бразилеца Пато със страхотен удар удвои резултата. До края на полувремето "росонерите” имаха още някои опасни положения, но резултата остана непроменен.

Треньорът на Милан Карло Анчелоти направи няколко смени, които не повлияха добре на играта и Вердер засили натиска си. В 68-та минута Клаудио Писаро вкара за 1:2, а десет минути по-късно Диего спечели пряк свободен удар, от който центрира на главата на перуанеца, който остави Дида безпомощен. До края на мача Милан не можа не можа да се съвземе и отпадна от надпреварата.