Отборът на българските национали Валери Божинов и Мартин Петров Манчестър Сити се класира за осминафиналите от турнира за купата на УЕФА. Играчите на Марк Хюз се наложиха с 2:1 над ФК Копенхаген и с краен резултат 4:3 продължават напред. Уелсецът Крейг Белами донесе победата с двата си гола  в 73-та и 80-та минути. В добавеното от съдията време Виингаард вкара почетно попадение за датчаните.

ЦСКА (Москва) успя да елиминира отборът на Стилиян Петров Астън Вила, като го победи с 2:0 на стадион "Лужники” в Москва и с общ резултат 3:1 продължава сред 16-те най-добри.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол, като пропуски за домакините направиха Вагнер Лав и Дзагоев. Мениджърът на Астън Вила Мартин О’Нийл заложи на много резерви и това улесни домакините. Играчите на ЦСКА се надпреварвахада правят пропуски, но 60-та Жирков откри резултата, а в 93-та минута Вагнер Лав оформи крайното 2:0. Българският национал не бе включен в групата за двубоя.

Тотнъм напусна турнира, като отпадна от Шахтьор Донецк след равенство 1:1 на "Уайт Харт Лейн". Лондонският тим беше загубил с 0:2 в Украйна и задачата му да се класиира не бе никак лесна. Джовани Дос Сантос даде надежда на домакините в 55-та минута, като откри резултата, но 5 минути преди края на срещата Фернандиньо изравни.