В един от най-интересните срещи от реваншите в 1/16 финалите за купата на УЕФА, отборът на Аякс завърши наравно с Фиорентина 1:1 като домакин, но след победа в първия мач с 1:0 успя да се класира напред. В реванш на стадион "Амстердам Арина" холандският тим губеше до 88-та минута с 0:1 след гол на Алберто Джилардино. Когато всички очакваха продължения Леонардо изравни и класира отбора си напред.

Носителят на купата на УЕФА Зенит (Санкт Петербург) продължи защитата на титлата си, след като спечели повторно срещу Щутгарт – този път с 2:1 като гост. Головете за победителите реализираха Семшов и Файзулин, а почетното попадение за домакините вкара Гебхарт.

Холандският Твенте отпадна от турнира след изпълнения на дузпи от Олимпик (Марсилия). Твенте победи с 1:0 преди седмица на "Стад Велодром”, а Марсилия надделя на стадион "Арке” в реванша със същия резултат. Единственият гол в срещата отбеляза Хатем Бен Арфа в 24-та минута. При дузпите Марсилия успя да се наложи със 7:6 и продължава на осминафиналите. Българинът Николай Михайлов остана резерва за домакините от Твенте в този мач.

Динамо Киев елиминира Валенсия, след като на "Местая” успя да стигне до равенството 2:2 и с общ резултат 3:3 продължи на 1/8 финалите.