Австралия и Република Корея се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на Азия. Двата отбора заеха първите две места в група С.

Австралийците се наложиха с минималното 1:0 над Бахрейн. Единственият гол в срещата реализира Майкъл Йединак в 37-ата минута. Република Корея нямаше никакви проблеми в двубоя си срещу Индия и спечели категорично с 4:1. Головете за победителите реализираха Джи в 6-ата и 23-ата минути,  Коо в 9-ата минута и Сон в 81-ата минута. Почетното попадение за индийците вкара Четри в 12-ата минута от дузпа.

Австралия се класира на първо място в групата със 7 точки, следвана от Република Корея също със 7 точки, но по-лоша голова разлика. Трети остана Бахрейн с 3 точки и последен е Индия без спечелена точка.

Три от четвъртфиналните срещи вече станаха ясни: Йордания - Узбекистан, Япония - Катар, Иран - Република Корея. Утре ще стане известен и съперникът на Австралия между отборите на Ирак, ОАЕ и КНДР.