Алжир се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации след драматична победа с 3:2 (след продължения) над един от фаворитите Кот Д'Ивоар.

Двубоят започна добре за Кот Д'Ивоар, в чийто състав личат имената на звезди като Дидие Дрогба, Саломон Калу, Яя Туре и други.

Още в 4-та минута играчът на Челси  Калу изведе "слоновете" напред в резултата с удар в близкия ъгъл на вратата. До края на полувремето футболистите на Алжир взеха инициативата и 5 минути преди почивката Карим Матмур изравни с прецизен шут от границата на наказателното поле.

В 68-та минута авторът на гола за Алжир Матмур пропиля стопроцентово положение и пропусна да се превърне в герой за своя тим. Кот Д'Ивоар също имаше чисто положение малко преди края на редовното време, но Жервиньо стреля в аут.

Истинската драма настъпи в последната минута на редовното време. Най-напред Абделкадер Кейта вкара уникален гол с удар от 25 метра и Кот Д'Ивоар се виждаше на полуфинал. Секунди по-късно Алжир изравни след гол с глава на оставения непокрит Маджид Бугера. В третата минута на продълженията резервата Амор Буаза се възползва от груба грешка в защитата на "слоновете" и с глава отбеляза трети гол за Алжир.

На полуфиналите алжирците ще срещнат победителя от двубоя между шампиона Египет и Камерун.