Кадровите проблеми пред наставника на Барселона Хосеп Гуардиола се увеличават с всеки ден. След като вчера стана ясно, че Лео Меси ще отсъства от терените около 1 седмица, днешната тренировка на тима бе пропусната от още 4-ма състезатели – Педро, Дан иАлвеш, Максуел и Адриано. Към тази група е и капитанът Карлес Пуйол, който лекува травма вече повече от месец и половина.
Голмайсторът Педро има болки в таза. Той бе заменен принудително още в самото начало на срещата на Рамон Санчес Писхуан. Неговото състояние изглежда най-сериозно и по всичко личи, че той пропуска мача с Хетафе в събота.
Въпреки че Максуел влезе в игра в последните 15 минути срещу Севиля той е получил разтежение на десния адуктор. След направените му прегледи, прогнозите за неговото възстановяване до събота изглеждат по-скоро песимистични.
Цяла седмица на облекчен режим ще се подготвят Меси , Алвеш и Корея, като по всяка вероятност те ще бъдат на линия за домакинския мач с Хетафе.

