Тринидад и Тобаго претърпя изненадваща загуба с 1:2 от Бермуда в среща от световните квалификации по футбол в зона КОНКАКАФ, докато Канада разгроми Сейнт Лусия със 7:0.

Националният отбор на Тринидад и Тобаго, който игра за първи път на световно първенство в Германия през 2006 година,  продължи да губи позиции в международния футбол, след като допусна поражение срещу 187-ия състав в ранглистата на ФИФА. Голове на Антван Ръсъл и Наки Уелс дадоха аванс на Бермуда, а Кевин Молино вкара попадението за Тринидад и Тобаго девет минути преди края.

Победата е една от най-значимите в историята на футбола в Бермуда, която никога не е била дори близо до класиране на световно първенство, а също така не е участвала и на регионалния турнир за "Голд къп".

Тринидад и Тобаго пък е заплашен от отпадане преди третия квалификационен кръг, в който се включват големите сили като САЩ и Мексико.

На мястото на "сока уориърс" начело на група "В" излезе Гияна, който надви с 2:0 Барбадос.  Головете за "златните ягуари" вкараха Антъни Ейбрамс и Крис Нърс.

Канада се наслади на приятно пътуване до Карибите, където се разигра футболистът на Норич Сити - Симеон Джаксън. Той вкара хеттрик през първото полувреме, а по още два гола до края на мача добавиха Оливие Оушън и Иън Хюм. Последният гол за крайното 7:0 срещу Сейнт Лусия беше дело на Аштън Морган.

Победителите от шестте предварителни групи се класират за третия кръг, където ще срещнат шестте най-добре класирани отбора в ранглистата на ФИФА за региона.