Кабо Верде се класира за първи път в историята за Купата на африканските нации, докато бившите шампиони Етиопия също са обратно в играта след 30-годишно отсъствие от турнира.

Завръщането на Самуел Ето`о помогна на Камерун да победи с 2:1 у дома Кабо Верде, но с 3:2 общ резултат, напред продължава островната държава. Камерун пък за втори пореден път няма да играе на финалите на състезанието.

Ранен гол на Аугусто Алмейда донесе това, което Кабо Верде търсеше, за да успокои нервите си. Ахиле Емана изравни скоро, а Ето`о удари гредата, но единственото, до което Камерун стигна бе късен гол на Фабрис Олинга.

Алула Гирма и Саладин Сеид вкараха за четири минути през второто полувреме, за да донесат успеха на Етиопия с 2:0 над Судан и да резервират билет за отбора за състезанието в Южна Африка след общ резултат 5:5 и повече голове на чужд терен.