на живо

Юнайтед укроти "вълците" в спектакъл, младок стана герой (ВИДЕО)

Тимът на Ерик тен Хаг победи, но продължава да показва колебания

Манчестър Юнайтед записа драматичен успех с 4:3 при гостуването си на Уулвърхемптън в последен мач от 22-ия кръг на английската Висша лига.

На Молиню Стейдиъм "червените дяволи" водеха с 2:0, после и с 3:1, но позволиха изравняване в добавеното време, преди юношата на 20-кратните шампиони Коби Мейну да се превърне в герой.

Така Юнайтед сложи край на серията на Уулвс от 8 домакинства без поражение. С победата тимът на Ерик тен Хаг остава седми, но вече с актив от 35 точки - на 8 от Топ 4. В 23-ия кръг Манчестър Юнайтед приема Уест Хем, докато "вълците", заемащи 11-ата позиция с 29 точки, гостуват на Челси.

Тази вечер "червените дяволи" започнаха отлично и поведоха с гол на Маркъс Рашфорд още в 5', а Расмус Ойлун удвои в 22'. Впоследствие попадение на датчанина не бе зачетено заради засада след намеса на системата за видеоповторение (VAR).

"Вълците" обаче не се предадоха и намалиха изоставането си в 71', когато влезлият като резерва Пабло Сарабия беше точен от дузпа, отсъдена за фал на Каземиро срещу Педро Нето. Повторенията не убедиха, че между двамата имаше контакт.

При четвърт час до изтичането на редовното време резервата Скот МакТоминей спря устрема на Уулвс с трети гол.

5 минути преди края капитанът на домакините Макс Килман вкара за 2:3, а в 5-ата минута от добавените 9 Нето попари Юнайтед, завършвайки контраатака.

Драмата стана пълна само две минути по-късно, когато Мейну прати топката в мрежата на Уулвс за четвърти път със страхотно изпълнение, донасяйки успеха на "червените дяволи".

4 от последните 5 победни попадения след редовното време във Висшата лига, отбелязани от под 18-годишни, са дело на футболисти от Юнайтед - Федерико Македа срещу Астън Вила през април 2009 г., Рашфорд срещу Хъл Сити през август 2016 г., Алехандро Гарначо срещу Фулъм през ноември 2022 г. и Мейну.

Головото шоу тази вечер пък стана едва шестият мач в английския елит с 5 гола в последните 20 минути, както и вторият такъв с победно попадение в добавеното време, след 5:4 за Суонзи срещу Кристъл Палас през ноември 2016 г.

Макар че се поздрави с трите точки, Юнайтед не успокои феновете си. "Червените дяволи" вече имат 50 допуснати гола във всички турнири през настоящата кампания. Във Висшата лига с повече - 59, е единствено новакът Шефилд Юнайтед, закотвен на дъното.