Крехките надежди на Англия все пак да се добере до финалите на Евро 2008 са на път да се превърнат в реалност. Заслугата за това е изцяло на Израел, който съкруши с 2:1 Русия и попречи на Сборная да си гарантира второто място в група Е. При сегашната ситуация англичаните се нуждаят от победа в сряда срещу вече класиралия се отбор на Хърватия, за да подпечатат визите си за шампионата в Австрия и Швейцария.

Двубоят на стадион "Рамат Ган" в Тел Авив се превърна в истинска драма, след като при 1:1 в последната минута Дмитрий Съйчев уцели гредата и пропусна да донесе скъпоценните три точки за Русия. В ответната атака Голан направи 2:1 за Израел и зарадва милионите привърженици на аглийския футбол по света.

Необходимостта от задължителна победа видимо бе сковала руснаците и в началото на мача инициативата бе на страната на домакините. Така още в 10-ата минута Барда се озова на стрелкова позиция и елегантно преодоля Габулов за 1:0. Ранният гол още повече смути възпитаниците на Гуус Хидинк и до средата на полувремето те не направиха нищо смислено. В 23-ата минута халфът Динар Биляледтинов стреля от 25 метра, но ударът му мина на сантиметри от гредата на Ауате. Натискът на Русия постепенно се засилваше и в 38-ата минута хубава комбинация между Аршавин и Анюков изведе последния зад защитата на домакините, но неговият шут срещна гредата.

Втората част се превърна в истински трилър, като руснаците заиграха много по-офанзивно и положенията пред Ауате се редуваха едно след друго. В 49-ата минута Зарянов бе фаулиран в наказателното поле на Израел, но главният съдия Стефано Фарина подмина ситуацията. Героят от мача с Англия Роман Павлюченко не можа да изравни с глава в 51-ата минута, но това стори Биляледтинов в 61-ата. Халфът на Локомотив (Москва) увенча добрата си игра с точен удар под плонжа на Ауате и върна надеждите на Русия за обратв  мача.

Влезлият като резерва Дмитрий Съйчев на два пъти сбърка от изгодни позиции, за да дойдат драматичните последни 10 минути. Първо стражът на Израел Ауате едва не подари топката в краката на Погребняк, но в последния момент успя да изчисти. В 90-ата минута Съйчев окончателно се превърна в антигерой за Русия, след като напредна межди двама защитници, но вместо да вкара, прати топката в страничния стълб. При ответната контра израелците стигнаха до втори гол и сложиха край на интригата.

Така единственият шанс на Русия да се класира за Евро 2008 е Хърватия да победи Англия като гост в сряда. Хърватите обаче са твърдо първи в групата и едва ли ще имат нужната мотивация за визитата си на "Уембли".

Израел - Русия 2:1
1:0 Барда (10)
1:1 Биляледтинов (61)
2:1 Голан (90)
Израел: Ауате; Шпунгин, Кейнан, Бен Хаим, Зив; Кохен, Алберман, Идзаки (Бен Шушан 62); Бар Бузагло (Охайон 64), Барда, Сахар (Голан 69)
Русия: Габулов; А. Березуцкий, Игнашевич, В. Березуцкий (Погребняк 68); Анюков, Зарянов, Семшов (Торбински 30), Биляледтинов, Жирков; Аршавин, Павлюченко (Съйчев 52)
Жълти картони: Алберман, Бен Сахар (Израел);
Съдия: Стефано Фарина (Италия)