Съперникът на националния ни отбор в световните квалификации за Мондиал 2010 - Ирландия,  победи домакина на първенството Южна Африка с 1:0 в приятелски мач, игран в Лимърик.

Единственото попадение в срещата реализира Лиъм Лоурънс след изпълнение на свободен удар в 37-та минута. Това е първи гол за крилото с екипа на "детелините".

През втората част Кевин Дойл и Лоурънс изпуснаха да удвоят резултата. Селекционерът на ирландския тим Джовани Трапатони даде шанс на футболисти, които рядко получават шанс за изява в националния отбор. Италианецът направи осем промени в тима в сравнение с квалификационния мач с Кипър, игран в събота.

Република Ирландия е на второ място в осма група с актив от 16 точки. Световният шампион Италия има 17, а България е на трето място с 11 точки.