Миланският гранд Интер победи с 2:1 четвъртодовизиония Алто Адидже в първата си контрола за сезон 2006/2007 година. Головете отбелязаха юношите Горан Славковски в 35-ата минута и Леонардо Бонучи в 63-ата, след като Дал Пиас реализира изравнителното победение осем минути по-рано. Наставникът Роберто Манчини пусна в игра най-доброто, с което разполагаше, след като все още има много играчи във ваканция след Мондиала в Германия. Стартовият сътав на “нерадзурите” бе Толдо на вратата, Андреоли, Кордоба, Самуел и Максуел в защита, като левият бранител дошъл от Аякс показа страхотни качества. Капитанът Хавиер ""/Санети игра, като десен халф, Дакур, Белаид и Деян Станкович бяха останалите в средата на терена, докато в нападение действаха Славковски и Мартинс. От отбора на Манчини отсъстваха световните шампиони Марко Матераци, Фабио Гросо, както и Хулио Крус, Бурдисо, Камбиасо, Луиш Фиго и Адриано.