Интер спечели домакинството си на Фиорентина с 2:0 и се доближи до спечелване на титлата в Серия А. "Нерадзурите" са 4 точки пред Рома. Фиорентина пък остана на четвърто място, на 4 точки пред Милан.

Домакините имаха преимущество през цялото първо полувреме, но френският вратар на „виолетовите” Себастиан Фрей спаси опасни удари на Санети и Крус.

10 минути след почивката капитана на Интер Патрик Виейра намери точно Камбиасо и аржентинецът не сбърка. 7 минути по-късно младия Балотели се измъкна от опит за изкуствена засада и с прецизен удар отбеляза за 2:0.Това е 22-ра победа на "нерадзурите" през сезона. Балотели изигра своя втори пореден двубой като титуляр след като Златан Ибрахимович страда от контузия.