Шампионът Интер победи драматично Палермо с 3:2, след като на почивката губеше с 0:2. Изненадващо гостите вкараха гол след едва пет изиграни минути чрез Фабрицио Миколи, а в 36-ата Антонио Ночерино удвои. През втората част обаче "нерадзурите" показаха по-добра игра и успяха да реализират три попадения.

Новото попълнение Джампаоло Пацини намали в 57-ата минута. Малко след това Палермо пропусна да реши всичко, след като Хавиер Пасторе пропусна дузпа. В 73-ата минута Пацини се разписа за втори път и изравни резултата, а три по-късно Самуел Ето'о от дузпа донесе и успеха за тима на Леонардо.

В друг мач от 22-ия кръг на Серия А вторият Наполи победи с категоричното 4:0 състава на Сампдория. С хеттрик се отличи звездата Единсон Кавани. Той бе точен в 16-ата, 45-ата от дузпа и 57-ата минута. От началото на сезона в Серия А той вече има 17 попадения и е едноличен лидер в класацията на голмайсторите. Четвъртият гол в полза на Наполи пък бе дело на Марек Хамшик.

Парма пък загуби гостуването си на Дженоа с 1:3. Валери Божинов влезе като резерва в 87-ата минута на мястото на Антонио Кандрева. Домакините откриха резултата в средата на първата част чрез Паласио от дузпа. В 33-ата минута обаче Ернан Креспо изравни. Малко преди почивката Дженоа отново излезе напред след автогол на Палета, а в следващата атака Каха Каладзе оформи и крайното 3:1.

В класирането лидер е Милан с 47 точки, пред Наполи с 43 и Лацио с 40.