Шампионът Интер победи с 2:1 Каляри. С постигнатите три точки отборът запази преднината си от 6 точки преди втория Рома, три кърга преди края на шампионата. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца" пред около 60 000 зрители.

Домакините поведоха в резултата чрез Хулио Крус след 21 минути игра. Вторият гол за Интер дойде 8 минути преди последния съдийски сигнал, когато Марко Матераци бе точен с глава. В последните секунди на продължението Биондини намали за крайното 1:2.

Интер вече има 81 точки и са необходими едва три точки в оставащите три мача, за да спечелят титлата.

Рома победи с 4:1 Торино и запази минимални шансове за спечелване на титлата в Серия "А" през този сезон. Мачът се игра в Рим, а домакините откриха резултата чрез Давид Писаро от дузпа в 16-ата минута, след нарушение срещу Перота в наказателното поле. Три минути по-късно Перото подаде към Вучинич, който направи 2:0. В 25-ата минута Мансини с глава направи резултата класически, а в 32-ата минута отново той вкара четвърти гол във вратата на Фонтана. В самото начало на второто полувреме Никола Вентола намали с глава, като оформи крайния резултат в мача.

Ювентус победи Лацио с 5:2. Киелини на два пъти, Каморанези, Дел Пиеро и Трезеге вкараха за "бианконерите". За гостите от Рим точки бяха Роландо Бианки и Себастиано Сивилия, който получи и червен картон в 76-тата минута.

Фиорентина завърши като домакин 2:2 срещу Сампдория, докато Милан победи с категоричното 4:1 Ливорно и съкрати пасива си на две точки. от 4-тото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Филипо Индзаги отбеляза хеттрик за"росонерите".