Интер и Рома направиха невероятен спектакъл на "СанСиро", като завършиха 3:3 в дербито на 26-ия кръг на Серия "А".

Още в 23-та минута Рома откри резултата чрез Даниеле де Роси, а 6 минути по-късно норвежкия национал Йон Арне Рийзе удвои преднината на гостите.

През второто полувреме в игра за домакините се появиха Патрик Виейра и Луиш Фиго. Пет минути след подновяването на играта възпитаниците на Жозе Моуриньо върнаха едно попадение, след като Адриано намери по-отличен начин Марио Балотели и той отблизо не остави никакъв шанс на Дони.

В 57-та минута Матео Бриги върна аванса на Рома от два гола, след като с прецизен удар по тревата прати топката в мрежата за 3:1.В 63-та минута Балотели бе фаулиран от Даниеле де Роси в наказателното поле и потърпевшият сам реализира отсъдената дузпа.

Домакините стигнаха до равенството в 79-та минута с попадение на резервата Ернан Креспо. Две минути, след като се появи на терена на мястото на Деян Станкович, Креспо получи чудесно подаване от Луиш Фиго, надскочи всички в наказателното поле и с глава прати топката във вратата на Рома. В 90-та Даниеле де Роси можеше да донесе победата на Рома, но направи уникален пропуск.

За домакините поради контузия срещата пропусна Златан Ибрахимович, а за гостите - Франческо Тоти. Интер остана на върха с 60 точки , със седем повече от втория Ювентус и с 12 пред третия Милан. Рома остава на шесто място с 44 точки.