Българският наставник Христо Стоичков записа трета загуба от четири срещи в Примера със своя Селта след поражение с 0:1 от Виляреал в мач от 33-тия кръг на шампионата. Галисийците вече са на 3 точки от спасителната зона, където се нареди Атлетик (Билбао). Единственото попадение на "Ел Мадригал" отбеляза аржентинецът Гийермо Франко в 68-ата минута с глава.
Като цяло тимът на Стоичков игра много стабилно и само лошата подредба на отбраната при изпълнение на ъглов удар отне заслужената точка на "небесносините".

""

Срещата във Виляреал започна с много борба в средата на терена, изпъстрена с множество трактически нарушения. Постепенно домакините наложиха играта си и по-често владееха топката. При ударите обаче Селта имаше превъзходство именно поради непоколебимостта им пред противниковата врата. "Жълтата подводница" разчиташе предимно на центрирания, които бяха лесно разгадавани от отбраната в "небесносиньо". Христо Стоичков заложи на система с трима защитници в линия и наситена средна зона на терена.

През второто полувреме ситуацията не се промени коренно. Домакините владееха топката, а тимът от Виго се бранеше сърцато и при всеки удобен случай стреляше към вратата. Неразбирателство в защитата на гостите при едно статично положение обаче реши спора. Кани центрира от корнер и Гийермо Франко се разписа с глава за 1:0.

Основният конкурент в битката за оставане на Селта преди този кръг - Леванте - записа резонна победа с 2:0 над закъсалия Химнастик у дома. Валенсианци реализираха попаденията си още преди почивката, когато точни бяха Сесар Навас (26) и Рига (39). И преди двете ситуации няколко защитници на гостите се засуетиха в наказателното поле и допуснаха точните изстрели. По този начин бившият тим на Владимир Манчев дръпна с 3 точки на Селта в борбата за оставане. Още следващият кръг обаче ролите могат да бъдат сменени, след като "небеснисините" посрещат Леванте на "Балаидос". Каталунците пък остават твърдо на последното място, на цели 10 точки от спасението.

Най-близко до тима на Стоичков от отборите над чертата остана Атлетик (Билбао). "Лъвовете" направиха нулево реми в Уелва с Рекреативо и събраха 33 точки, с 3 повече от Селта. Баските бяха тотално надиграни в Андалусия, като не отпавиха нито един удар във вратата на съперника. Домакините от своя страна смачкаха съперника, но малшансът им попречи да вземат 3 точки и да се доближат до зона УЕФА.

Без попадения завършиха и Сарагоса и Сантандер в битката за евроучастие догодина. На своя "Ла Ромареда" арагонците бяха по-активният тим, но кантабрийците показаха стабилност в отбрана. По този начин Сарагоса изостана в борбата за Шампионска лига на 3 точки от Валенсия, а Расинг е само на 2 точки от шестото място.

Там се нереди стабилният Хетафе, който излъга Бетис в Севиля с 2:0 и постави под сериозна въпросителна мястото на "зелено-белите" в елита догодина. Гуиса откри за тима на Бернд Шустер в 15-ата минута след шут от 2 метра. В 33-ата минута Каскеро сътвори гол шедьовър прехвърляйки елегатно вратаря Контрерас. Бетис имат 5 точки повече от Селта, които засега са последният изпадащ тим.

На Балеарските острови Майорка на практика се спаси от изпадане, след като 5 кръга преди края е с 15 точки над чертата. На своя "Сон Мош" домакините надвиха полуфиналиста за УЕФА Осасуна с 3:1. Варела откри в 36-ата минута, а Йонас удвои в 65-ата. Четири минути по-късно Раул Гарсия върна едно попадение, но победата остана на остров Майорка. Янкович подпечата успеха с гол 10 минути преди края.

От 20,00 часа започва двубоя Еспаньол - Атлетико (М), а голямото дерби на кръга от 22,00 часа на "Бернабеу", където Реал посреща Севиля.