Мениджърът на Манчестър Сити Марк Хюз е на път да спаси кариерата на бившия английски национал Дейвид Бентли от Тонъм, пише вестник "Mirror". Хюз е готов да плати  8 милиона паунда и да изпрати с българина Мартин Петров на "Уайт Харт Лейн".

Българският национал имаше желание да напусне Манчестър още през лятото, но тогава трансферът му в лондонския клуб пропадна в последния момент. Сега Хюз е готов да се раздели с Петров, чийто договор изтича догодина.

Сделката може да се осъществи още през зимния трансферен прозорец. Бентли също има желание да напусне Тотнъм, след като не успя да се наложи в състава след преминаването си в Лондон за сумата от 15 милиона паунда преди година и половина от Блекбърн. Тогава Бентли напусна тима, където работеше именно с Марк Хюз.