Младежкият национален отбор на Холандия стана Европейски шампион на завършилия в Португалия шампионат на Стария континент. Във финала младите "лалета" разбиха с 3:0 Украйна и триумфираха с титлата. В герой за победителите се превърна Клаас Ян Хунтелаар. Нападателят на Аякс, който грабна голмайсторската корана на турнира, изведе совя тим напред в резултата в 11-ата минута. В края първата част отново той удвои след точно изпълнена дузпа. Класическото 3:0 бе оформено от Ники Хофс, който се разписа в 4-ата мунита на даденото от съдията продължение. Украинците завършиха мача с човек по-малко, след като Романчук получи червен картон четвърт час преди края на двубоя. Холандците ще могат да защитят титлата си на следващото първенство, на което са домакини.