Холандия победи Тайланд с 3:1 в контролен мач, който се игра пред 20 хиляди зрители на националния стадион в Банкок. Възпитаниците на Марлко Ван Бастен са съперници на България в квалификационна група G за Евро 2008. Още в третата минута Рафаел ван дер Ваарт откри резултата. Той се възползва от отлично подаване на Уесли Снайдер и на празна врата направи 1:0. Това беше трето попадение за плеймейкъра на Хамбургер в турнето на "оранжевите" на азиатска земя, след като той се разписа на два пъти при победата над Република Корея с 2:0 на 2 юни. Джони Хейтинга в 42-ата минута удвои аванса на Холандия с глава след центриране от ъглов удар.

В 55-ата минута пък резервата Ян Венегор оф Хеселинк отбеляза своя първи гол за Холандия след извеждащ пас на друга резерва Кю Ялиенс. Почетното попадение за Тайланд реализира Таван Срипан в 65-ата минута.

Съставът на Холандия: Тимер, Мелхиот (46-Ялиенс), Хейтинга, Матийсен, Де Клер (74-Хунтелаар), Де Зеув, (74-Енгелаар), Ландзаат, (60-Де Йонг), Снайдер, Ван дер Ваарт, Кайт, (60-Кастелен), Слори (46-Венегор оф Хеселинк).