
Холандия и Румъния завършиха при безлично нулево равенство на „Де Куип” в Ротердам и направиха борбата в нашата 7-ма квалификационна група за Евро 2008 изключително завързана.
„Лалетата” остават на първата позиция в групата с 11 точки, докато румънците делят 2-рата позиция с България, като двата тима имат напълно изравнени показатели – по 8 точки и голова разлика от 7:3.
Очакваният с огромно нетърпение двубой не предложи качествен футбол. Румъния беше приела по-затворена тактика и очевидно се стремеше към запазването на ремито. Нападателите на домакините пък непрекъснато търсеха пролуки към вратата на Богдан Лобонт, но така и не създадоха 100-процентово положение. Удари на Каут, Робен и Бабел хвърчаха покрай вратата на гостите. Плахите опити на Румъния в атака се ограничиха с удари на Муту и Марика, които също не затрудниха стража Стекеленбург.
Холандия - Румъния - 0:0
Холандия: Стекеленбург, Ялиенс, Матисен, Бума, Ван Бронкхорст, Снайдер, Ландзаат (80- Емануелсон), Ван дер Ваарт (85-
Зеедорф), Робен, Хунтелаар, Бабел
Румъния: Лобонт, Контра, Гоян,
Тамаш, Рац (78- Раду), Кочиш,
Николица, Радой, Кодря (88- Рошу),
Марица (64- Никулае),Муту
Съдия: Маркус Мерк (Германия)
ТЕОДОР МИХАЙЛОВ

