Херта (Берлин) се наложи над Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. С тази победа столичани поведоха класирането, но имат мач повече от Хамбургер.

Головете за Херта реализираха още преди почивката Андрей Воронин и Пал Дардай, а за гостите точен бе Майкъл Брадли в 69-та минута от дузпа.Българският нападател Валери Домовчийски се появи в игра в 88-та минута.

Бохум победи с 3:2 състава на Енерги (Котбус). Двамата българи в състава на Енерги, Димитър Рангелов и Станислав Ангелов бяха титуляри за тима си, но не можаха да предотвратят загубата. Ангелов получи жълт картон.

Новаците от Хофенхайм записаха второ поредно равенство и завършиха 0:0 при гостуването си на Борусия Дортмунд, а Байер (Леверкузен) като гост на Хановер с 0:1.

Шалке 04 спечели трудно с 2:1 гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт), и излезе на 7-мо място в класирането.