Отборът на Гремио е на около 90 минути от класиране за финала в Копа Либертадорес. Тимът от Порто Алегре надделя над Сантош с 2:0 в първия мач на изцяло бразилския полуфинал в тазгодишната надпревара за най-ценното южноамериканско отличие.

И двата тима са печелили трофея по 2 пъти. Гостите започнаха по-силно мача въпреки невероятната подкрепа на 42 000 по трибуните за Гремио. Още в 6-ата минута Маркос Аурелио нанесе силен удар спасен от вратаря на домакините Диего Саха. Първото попадение падна в 34-ата минута, когато бранителят на гостите Авалош повали в накзателното поле Диего Соса. Реферът не се поколеба да отсъди дузпа, която беше оползотворена от Чеко. Само три минути по-късно лявото крило на Гремио Карлош Едуардо наниза втори гол, прокарвайки топката покрай стража Фабио Коща.

Другият полуфинал ще изправи тази нощ един срещу друг Кукута и Бока Хуниорс. Реваншите са след седмица.