Бронзовите медалисти от Мондиал 2006 – германците, постигнаха рутинна победа над абсолютния аутсайдер в Група 4 Сан Марино с 6:0. Отборът на Йоахим Льов този път бе доста благосклонен към скромния тим, след като през септември срещата между двата тима завърши – 13:0 за Бундестима.

""Още от първата минута на стадион “Франкенщадион” германците се разиграха и започнаха да обстрелват стража на гостите Симончини. Странно, но до 45-ата минута Клозе, Курани, Фрингс, Шнайдер и останалите от германския тим така и не успяха да се разпишат, въпреки многото положения. И точно тогава, няколко секунди преди края на първото полувреме, Кевин Курани оползотвори едно отлично центриране от дясно на халфа на Щутгарт Роберто Хилберт.

""След почивката картината не се промени, като основният въпрос бе с колко гола в мрежата ще си тръгнат футболистите от Сан Марино. В 53-ата минута бранителят Марсел Янсен с глава след корнер направи 2:0. Три минути по-късно вратарят Симончини бе изгонен от игра, с което гардът на гостите падна окончателно. Дузпата, довела до изгонването на стража, бе реализирана от Торстен Фрингс за 3:0, а в 63-ата минута Фрингс вкара и втори гол след комбинация след непряк-свободен удар. Три минути по-късно резервата Марио Гомес отблизо направи 5:0, а само след 60 секунди бранителят на Вердер Клеменс Фриц покачи на 6:0. До края момчетата на Йоги Льов не си даваха много зор и се показаха като възпитани домакини, които не развалиха до край настроението на своите гости. Германия продължава да е безпогрешна по пътя си към Евро 2008.

Германия – Сан Марино 6:0