Наставникът на Севиля Хуанде Рамос определи нападателя на Валенсия Давид Вийя като големия герой на вечерта при снощната загуба на андалусците от "прилепите". Испанският национал отбеляза и двата гола и на няколко пъти развинти отбраната на гостите.

""

"В първите минути контролирахме срещата, но Валенсия заигра успешно на контраатака. Вия вкара страхотен гол. След това дойде и дузпата, която изпуснахме. Последваха нови гениални действия на Вийя, дузпа за съперника и изгонване на Хинкел. Тогава вече стана много трудно", заяви треньорът на севилци.

"Ние сме вторият отбор по резултатност в Примера, но тази вечер не можахме да се разпишем. Въпреки всичко майсторството на Вийя реши спора", убеден е Рамос. След поражението носителят на Купата на УЕФА се отдалечи на 4 точки от лидра Барселона.

АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ

Снимки: Reuters, АР