Отборът на Фулъм победи Порт Вейл с категоричното 6:0 в мач от втория кръг на Купата на Лигата в Англия. Тимът от Лондон имаше солиден аванс до почивката с 4:0. С по две попадения се отличиха английският национал Боби Замора и Золтан Гера, а останалите голове бяха дело на Дембеле и Депси.

В друг мач Нюкасъл спечели трудно с 3:2 гостуването си на четвъртодивизионния Акрингтън Стенли. Точни за тима от Премиершип бяха Тейлър, Амеоби и Льовенкрандс. В последната среща Евертън нямаше никакви проблеми срещу Хъдърсфийлд и продължава напред след 5:1. За "карамелите" се разписаха Фелайни, Родуел, Бекфорд (от дузпа), Саа и Осман.

Носителят на Купата на Лигата Манчестър Юнайтед, както и останалите английски участници в европейските клубни турнири започват участието си в надпреварата за спечелване на трофея в следващия кръг през септември.