Отборите на Фулъм и Уест Хем постигнаха изключително ценни победи съответно над финалиста в Шампионската лига Ливърпул с 1:0 и Болтън Уондърърс – 3:1, за да заздравят позициите си в Премиършип и да вземат спасителни точки в борбата за оцеляване в елита на Англия. В същото време Уигън Атлетик доста усложни положението си на дъното след поражение с 0:1 от Мидъзлбро на своя “JJB Стейдиъм”. Загубата изхвърли възпитаниците на Пол Джуъл в зоната на изпадащите, откъдето след победата си на ”Болейн Граунд” излезе Уест Хем.

На ”Крейвън Котидж” в Лондон изключително амбицираният да спре свободното си падане надолу в класирането тим на Фулъм се наложи с минималното 1:0 над почти изцяло изградения от резерви състав на Ливърпул и по този начин взе първи""/ успех във Висшата лига от 3 февруари насам. Единственото попадение за възпитаниците на Лори Санчес отбеляза американският национал Клинт Демпси в 69-ата минута. Малко преди края пък изравнително попадение на Габриел Палета бе отменено справедливо заради засада на аржентинския бранител на ”мърсисайдци”. Мениджърът на гостите Рафаел Бенитес отново, подобно на миналия уикенд срещу Портсмут, заложи главно на играчи, които по-рядко намират място в титулярния състав. Така на терена се появиха Емилиано Инсуа, Палета, Сами Хюпия, Роби Фаулър, допълнени впоследствие от резервите Набил ел Зар и завърналия се на терена след почти година отсъствие Хари Кюъл. Двубоят бе изключително открит и предложи на феновете много голови възможности и пред двете врати, като Роби Фаулър и Крейг Белами се отличиха с по два непростими пропуски за Ливърпул, а Винченцо Монтела и Брайън МакБрайд пропиляха страхотни възможности за домакините.

В източната част на английската столица също имаше поводи за радост, като основната причина за това бе страхотната игра на Карлос Тевес, донесъл успеха на Уест Хем с 3:1 над разтърсения от смяната на мениджъра си Сам Алърдайс тим на Болтън Уондърърс. Аржентинският нападател, който ""/можеше да стане основна причина за изпадането на ”чуковете”, ако трансферът му бе довел до отнемане на точки от актива на отбора, сега се превърна в герой за лондончани, реализирайки два гола и асистирайки за третото. Още преди почивката домакините решиха нещата в своя полза с три гола във вратата на Яскалайнен. Тевес откри резултата с перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 9-ата минута, а малко по-късно удвои преднината на своя тим отблизо след центриране на Луиш Боа Морте. В 30-ата минута отново аржентинецът, който до този момент бе бурно аплодиран от феновете на ”Болейн Граунд” заради неверояната си игра, центрира меко към Марк Нобъл, за да забие младокът с мощно воле топката в мрежата на Яскалайнен. След почивката домакините спокойно владееха топката и не позволиха на съперника да стигне до много възможности пред тяхната врата. Все пак в 67-ата минута Гари Спийд намали след подаване на Никола Анелка.

Мидълзбро пък запрати направилия много пропуски Уигън към опасната зона след изключително странно попадение на Марк Видука в 29-ата минута. Стюърт Даунинг се подхлъзна при едно изпълнение на фаул пред наказателното поле и изпрати коженото кълбо не към вратата, а в наказателното поле, където Видука ""/се оказа най-съобразителен и реализира единственото попадение в двубоя. И преди това попадение, а и след него ”латикс” владееха положението на терена, но пропуски направиха Хески, Лий МакКълъх и Паул Шарнер.

В битката за място в турнира за Купата на УЕФА Евертън смаза Портсмут с прекрасна игра през втората част и постигна класически успех с 3:0. Артета откри резултата от дузпа отсъдена за нарушение на Глен Джонсън срещу Джеймс Воон, а само две минути след това бранителят Джоузеф Йобо удвои с глава след центриране на Артета от корнер. Крайното 3:0 оформи Гари Нейсмит с глава отново след центриране от корнер в даденото от съдията продължение.