Отборите на Уест Хем и Челси завършиха 1:1 в мач от 18 кръг на Премиершип. И двата гола бяха отбелязани от дузпи.

"Чуковете" откриха резултата чрез Диаманти, който реализира точно отсъдения от съдията наказателен удар в края на първата част.

Най-куриозният момент бе в 61-та минута, когато Франк Лампард застана зад бялата точка и изпълни цели три пъти дузпата. Решението на рефера Майк Дийн бе продиктувано от навлизащи преди самия удар състезатели в синьо в наказателното поле. Любопитно бе, че английският национал бе точен и трите пъти.

Челси е лидер с 41 точки, а Уест Хем е предпоследен с 15 точки.

В другата среща Евертън и Бирмингам не успяха да се победят , завършвайки наравно – 1:1. Голът за домакините бе дело на Билялетдинов, още в 6-та минута, а за гостите точен бе Ларсон в 22-та минута.
В класирането Евертън е 15-ти, с 19 точки, докато Бирмингам заема седмата позиция, с 29 точки.