Два кръга преди края на бразилското първенство Флуминензе отново излезе начело в класирането след победа като гост над  Сао Пауло с 4:1. В същото време лидера Коринтианс завърши 1:1 като гост на Витория. Головете вижте тук.

В дербито на 36-ия кръг на "Арена Баруери" в Сао  Пауло гостите от Флуминензе откриха резултата в 36-ата минута чрез Гум, но 10 минути след почивката си отбеляза нелеп автогол и изравни резултата.

Малко след това домакините останаха с девет души на терена - Хандао и Ричарлисон бяха отстранени от игра заради груби нарушения между 63-ата и 70-ата минута. В 75-ата минута Конка се разписа за 2:1.

Три минути по-късно вратарят на домакините Роджерио Сени изби удар на Конка, но нападателят Фред бе точен при добавката и вкара трети гол за гранда от Рио де Жанейро. В 88-ата минута отново Конка с шут извън наказателното поле оформи крайния резултат 4:1 в полза на Флуминензе. Въпреки загубата запалянковците на Сао Пауло бяха доволни, защото един от местните има съперници Коринтианс вече не е на върха в класирането.

Тимът на Роберто Карлош и Роналдо Коринтианс не успя да победи при гостуването си на Витория (Байя) и завърши 1:1. Данило откри в 20-ата минута за Коринтианс, а девет минути по-късно Роналдо бе заменен поради контузия. В 43-ата минута вратарят на домакините Вияфара изравни след точно изпълнена дузпа.

Флуминензе е начело в класирането с  65 точки следван от Коринтианс с 64, пред Крузейро с 63, Гремио с 57 и други.