От ФИФА, обявиха, че плануват да бъде построен музей на футбола, при това под земята, под сградата, където се помещава управата на световния футбол в Цюрих. За целта пък ще бъдат изхарчени 180 милиона швейцарски франка ( почти 150 милиона евро).
В изявление президентът на ФИФА Сеп Блатер каза, че "е крайно време световният футбол да има събирателно място за милионите си фенове".
В музея ще има 3D анимации, интерактивни игри и трофеи. Според ФИФА Изпълнителният им комитет е одобрил средствата за проекта, като се изисква финално одобряване от кметството на Цюрих. Очаква се музеят да увеличи работните места във ФИФА от 380 на 500 души.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















