Футболната звезда Дейвид Бекъм бе нападнат от фен по време на приятелската среща с Милан. Англичанинът изигра първия си мач за ЛА Галакси, след престоя си при "росонерите".

Някои от феновете бяха издигнали плакати срещу звездата. Причина за гнева на привърженицжите на американския тим е изявлениято на английския национал, че предпочита да остане в Милан, защото нивото на игра в Серия "А" е значително по-високо.

На почивката Бекъм реши да поздрави феновете, но в замяна на това, един от привържениците стана от мястото си, скочи на терена и се носочи към Бекъм. Охраната реагира веднага, като направи специален ескорт за играча и отведе от терена фена. Въпреки неприятната случка Бекъм взе участие и във втората част на срещата. Той бе заменен в 75-та минута.

Иначе мачът завърши наравно 2:2. Тиаго Силва откри за "росонерите", но в 29-та минута Алън Гордън изравни, след асистенция на Донован. Италианският нападател Филипо Индзаги направи 2:1 в полза на Милан в 61-та минута. Само 4 минути по-късно обаче Бекъм центрира от корнер и Байън Джордан бе точен за крайното 2:2.