Италия надигра домакина Швеция с 2:1 в мач от втория кръг в група "Б" на Евро 2009 за младежи.

Възпитаниците на треньора Касираги направиха важна крачка за класиране на полуфиналите,  въпреки че през по-голямата част от мача играха с човек по-малко. Нападателят на Интер Марио Балотели бе изгонен от терена в 38-та минута заради неспортсменска проява. Именно Балотели откри резултата с чудесно изпълнение в 23-та минута.

През цялото второ полувреме шведите имаха превъзходство, но трудно пробиваха здравата италианска защита. В 53-та минута Италиа увеличи аванса си след центриране на Джожинко от фаул  Роберт Акуафреска с глава реализира за 2:0. Домакините, които изпуснаха няколко удобни положения за гол успяха само да намалят резултата минута преди края на редоввото време, когато точен бе Ола Тойвонен.

В другата среща от групата Сърбия и Беларус не излъчиха победител - 0:0. Това е второто поредно нулево равенство за сърбите. Съставът на Белураус изненада с организираната си игра, след като в първия мач бе разгромен от Швеция с 1:5.