Отборът на Еспаньол извоюва домакински успех над коравия тим на Атлетик (Билбао) с 2:1 в Барселона. "Лъвовете" от Баския поведоха още във 2-рата минута, но голмайсторът Раул Тамудо в 39-ата и автогол на Осио в 90-ата донесоха победата на "папагалчетата".

Малко след първия съдийски сигнал Атлетик опари домакините, след като Габилондо получи пас от Ечеберия и откри във 2-рата минута. От тук до края Еспаньол диктуваше темпото. В 39-ата минута живата легенда на Еспаньол Раул Тамудо вкара 119-ия си гол за "синьо-белите"след подаване на Риера.

След почивката домакините натиснаха още по-силно, но попадението на успеха падна едва в 90-ата минута и бе автогол. Клементе Родригес стреля отчаяно към вратата на баските, но Аитор Осио отклони кълбото фатално в собствената си мрежа. В последните секунди защитникът на каталунците Жарке получи втори жълт картон. Със спечелените три точки Еспаньол вече е 5-и, докато Атлетик е във втората половина на таблицата.

Еспаньол - Атлетик (Билбао) - 2:1
0:1 - Габилондо (2)
1:1 - Тамудо (39)
2:1 - Осио (90-автогол)

Снимка: terra.es