Отборите на Еспаньол и Севиля ще определят носителя на Купата на УЕФА за сезон 2006/2007. Двата тима преодоляха своите съперници на 1/2 финала, съответно Вердер и Осасуна и ще се изправят един срещу друг на стадион "Хемпдън Парк" в Глазгоу на 16 май.

Еспаньол достигна до финала след като спечели и реванша срещу Вердер, този път с 2:1. Първият двубой бе завършил с катего""ричен успех 3:0 за испанците и за тях оставаше по-лесната задача, да удържат преднината си.
Двубоят обаче не започна по най-добрия начин за гостите. Още в 4-ата минута Алмейда използва грешка в защитата и с прехвърлящ удар отбеляза за 1:0. Натискът на Вердер продължи и Диего и Клозе можеха да удвоят резултата, но не бяха достатъчно съсредоточени. В 19-ата минута обаче дойде преломния момент в срещата за германците. Мирослав Клозе в безобидна ситуация реши да симулира нарушение и това му костваше втори жълт и съответно червен картон. Вердер продължи натиска си до рая на полувремето, но вече си личеше, че трудно може да се стигне до така желания обрат.

Втората част започна по най-лошия начин за "бременските музиканти" в 50-ата минута вратаря Райнке се намеси ""неубедително при едно центриране и топката попадна в Коро, който необезпокояван я прати в мрежата за 1:1. Това вече окончателно сломи съпротивата на домакините, които допуснаха нова грешка в 60-ата минута, когато Лакрус от корнер оформи крайното 1:2.

Севиля имаше доста по-трудна задача срещу Осасуна. Първият двубой бе загубен от настоящия носител на трофея с 0:1. Днес обаче севилци доказаха, че са по-класният отбор, побеждавайки с 2:0 и по този начин достигнаха до финала. ""

Още от началните минути домакините натиснаха своя съперник. Кануте и Луиш Фабиано постоянно тормозеха защитата на Осасуна. Гостите пък се бранеха добре и разчитаха да удържат крехката си преднина или да я увеличат при някоя контраатака. Това обаче не бе никак лесно, тъй като натиска на Севиля бе много мощен и гостите почти не минаваха центъра на терена. Логичното се случи в 37-ата минута, когато Луиш Фабиано се пребори с двама защитници в наказателното поле и с премерен удар откри резултата. Още в следващата атака домакините можеха да стигнат и до нов гол, но Кануте не успя да преодолее вратаря Рикардо. ""

През второто полувреме натиска на Севиля продължи в търсене на решаващото второ попадение. Това обаче доведе до оголване в тила и в 52-ата минута гостите можеха да изравнят резултата след като при една контраатака Уебо бе оставен сам в наказателното поле, но стреля над гредата. Още в слудващата минута обаче Севиля се възползва от расзеяността на гостите. Дани Алвеш намери с отличен прехвърлящ пас Ренато, който отбеляза второто попадение за своя отбор.

До кра""я Осасуна опита да пренастрои играта си и да организира натиск, но явно това не бе по силите на футболистите от Памплона. До сериозно голово положение пред Палоп така и не се стигна и в крайна сметка Севиля си спечели правото да защити трофея си на финала в Глазгоу.