В последните дни на летния трансферен прозорец Реал (Мадрид) подготвя оферта от 35 милиона евро за нападателя Златан Ибрахимович от "големия враг" Барселона.
Новината бе съобщена от испанския вестник "El Mundo Deportivo". Привличането на шведския национал е желание на Жозе Моуриньо, който отлично познава Ибрахимович от съвместната им работа в Интер. Португалецът продължава да настоява за централен нападател, тъй като на този пост разполага само с Бензема и Игуаин.
Според "El Mundo Deportivo" трансферът е oдобрен от президента на кралския клуб Флорентино Перес. Ибрахимович е в много неудобна ситуация в Барселона след привличането на Давид Вия и със сигурност няма гарантирано място в атаката на "каталунците".
Реал (Мадрид) ще трябва да се пребори с Манчестър Сити и Милан, които също са подготвили оферти за шведския нападател.





















