Играчът на Реал (Мадрид) Ройстън Дренте, който в момента играе под наем в Евертън обвини звездата на Барселона Лионел Меси в расизъм.
Полузащитникът твърди, че в мачовете, когато е играл за Реал и Херкулес, аржентинецът го е наричал "негър".
"Много пъти сме играли един срещу друг и винаги съм имал проблеми. Знам че в Южна Америка е прието да се употребява думата "негър", но тонът, по който ми го казва Меси ме притеснява", заяви Дренте.
"Когато играхме срещу Барселона с Херкулес, преди мача той ми даде ръка и каза: "Здравей негър". Той не ме поздрави след края на мача, защото ги победихме. Не мисля, че някога Меси ще ме покани на рожден ден", заяви още холандецът.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















