Лидерът във френската Лига 1 Монпелие допусна грешка стъпка при домакинството си на Евиан в мач от 35-ия кръг на шампионата. Срещата, която бе много драматична, завърши наравно 2:2.

Домакините наложиха тотална доминация от самото начало на срещата, но гол така и не падна до 41-ата минута. Тогава Юнес Белханда се разписа от дузпа. Само две минути по-късно обаче непретенциозният тим на Евиан изравни чрез Томас Кахленберг.

След почивката отново Монпелие бе по-активният тим, но противно на логиката получи гол. Кевин Беригау даде аванс на Евиан. Шест минути преди края на редовното време домакините стигнаха до точката след попадение на Оливие Джиру.

Истинската драма настъпи в продължението. Монпелие за втори път в мача получи правото да изпълни дузпа. Сюлейман Камара обаче пропусна. Това решение на съдията бе съпътствано от борни реакции, които доведоха да три червени картона - Белханда от Монпелие и Монгонгу и Келифа от Евиан.

Монпелие продължава да бъде на върха в класирането със 73 точки, пред  Пари Сен Жермен с 67 точки и мач по-малко. Евиан пък се намира на девето място с 46 точки.