Динамо (Загреб) защити титлата си в хърватското първенство, след като днес разби гостуващия Меджимурие с 4:1 и 4 кръга преди края на шампионата има 13 точки аванс пред втория Хайдук. Отборът от Сплит изненадващо завърши 1:1 на свой терен със Славен Белупо, разочаровайки за пореден път феновете си.

На „Максимир” в Загреб торсидата на Динамо се беше приготвила за празник е не остана излъгана в очакванията си. Националът Лука Модрич откри още в 5-ата минута, а смутените гости си отбелязаха и автогол за 2:0. През второто полувреме „сините” играеха само за публиката, а с попадения се отчетоха Микич и Чорлука.

В последния двубой от кръга Риека на Георги Иванов направи 1:1 като домакин на Пула. Гостите излязоха напред в резултата чрез Халилович в самия край на първото полувреме, но Брайкович изравни за тима на Гонзо в 58-ата минута.

Във временното класиране Динамо е недостижим с 80 точки, пред Хайдук с 67 и Загреб с 57. Риека е на 6-о място с 35 точки.