Едно от дербитата в аржентинското първенство между Индепендиенте и Ривър Плейт завърши без победител - 2:2.

На стадион "Либертадорес де Америка" домакините откриха още в 4-ата минута чрез Ернан Фредес. Ривър стигна до пълен обрат след час игра след попадения на Джонатан Ботинели (22) и Карлос Санчес (61).

Индепендиенте успя да изравни с гол на младия Леонел Галеано в 71-ата минута. След равенството Ривър Плейт е на 8-ма позиция с 23 точки, Индепендиенте остана незавидното 18-то място с 15 точки.

В друг мач Сан Лоренсо се наложи като гост над Архентинос Хуниорс с 2:1 и излезе на 10-то място в класирането.
Останалите две срещи от събота завършиха наравно - Унион (Санта Фе) и Нюелс Олд Бойс 2:2 и Сан Мартин - Белграно 1:1.

Начело в класирането са Ланус и Велес Сарсфийлд с 32 точки, а трети е Нюелс Олд Бойс с 30 точки и мач повече.