Отборът на Челси загуби гостуването си на Мидълзбро с 1:2 в мач от втория кръг на Премиършип. Лондончани започнаха мача във високо темпо и притиснаха домакините в тяхното поле. Шевченко, Дрогба и Калу се изредиха да пропускат изгодни положения за откриване на резултата. В 16-та минута обаче украинецът бе на точното място за да засече центрирането на Уейн Бридж и да отбележи за 0:1. Мидълзбро така и не успяха да се окопитят до края на полувремето и трудно достигаха до вратата на Кудичини. Второто полувреме бе коренно различно.Треньорът на Боро Гарет Саутгейт пусна в игра Лий Кетърмор и Марк Видука и това доста освежи играта на отбора му. Домакините се надяваха да се доберат до равенството и това стана в 80-та минута с гол на Емануел Погатец. Това обаче не бе всичко, защото в 90-та минута Марк Видука вкара втори гол и донесе победата на своя отбор. Така един от фаворитите за титлата в Англия загуби първи три точки и вече изостава от конкурентите след само два изиграни кръга.
Междувременно друг претендент за титлата - Манчестър Юнайтед, отново постигна убедителна победа, този път с 3:0 като гост на Чарлтън. Българинът Радостин Кишишев за пореден път не попадна в групата за мача. "Червените дяволи" доминираха през целия двубой, но успяха да материализират превъзходството си едва през второто полувреме. Пръв отбеляза Дарън Флечър в 49-та минута с неспасяем удар след лошо изчистване на защитата. Втория гол бе дело на Луи Саха в 80-та минута, а в последната 90-та минута Солскяер довърши домакините с трето попадение. В игра за Юнайтед 13 минути преди края влезе и новото попълнение Майкъл Карик, който дойде от Тотнъм за 18 млн. паунда.
Светослав Тодоров влезе като резерва в 65-та минута на мястото на Бенджани Мварувари в мача между Манчестър Сити и Портсмут. Той обаче не можа да помогне на тима си да отбележи гол. Мачът не бе на високо ниво и завърши при резултат 0:0.
В останалите мачове от днешния ден, Астън Вила обърна отбора на Рединг с 2:1. Гостите поведоха още в 4-та минута с гол на Дойл. В 34-та Анхел изравни от дузпа, а победата дойде в 61-та минута с гол на Гарет Бари. Срещата Блекбърн-Евертън завърши при резултат 1:1. Бени Макарти откри за домакините в 50-та минута, а "карамелите" изравниха чрез Тим Кейхил в 84-та. Същият резултат се получи и на мача Фулъм-Болтън. Там резултата откриха гостите чрез Ел-Хаджи Диуф от дузпа в 73-та минута. Отново от дузпа в 90-та минута Фулъм се добраха до точката. Голът бе дело на Джеймс Бълард.