Челси продължи без загубена точка и след 4-ия кръг в Премиершип. Шампионът на Англия победи като гост Уест Хем с 3:1.

Тимът на Карло Анчелоти доминираше през цялата среща. Челси откри резултата още във 2-ата минута чрез Майкъл Есиен, който отбеляза красив гол с глава. В 18-ата минута след грешка на вратаря на Уест Хем Грийн, топката рикошира в крака на Калу и спря в мрежата. В 84-ата минута отново Есиен реализира за 3:0, а две минути по-късно Челси допусна първия си гол в шампионата след попадение на Скот Паркър.  След този успех "сините" остават начело в класирането с пълен актив от 12 точки.

Арсенал излезе на 2-ра позиция след лесна домакинска победа над Болтън с 4:1. Мартин Петров започна като титуляр, но бе заменен 66-та минута на двубоя веднага, след като гостите останаха с 10 души, заради червен картон на Кейхил.

Головете за победителите отбелязаха Косиелни (24’), Шамак (58’), Сонг (78’) и Вела (83’), докато почетното попадение за гостуващия състав бе дело на Елмандър, разписал се минута преди края на първото полувреме.

Манчестър Сити не успя да запише победа, при домакинството си на Блекбърн, завършвайки наравно1:1. Изненадващо за  гостите бяха тези, които откриха резултата, като гола за тях реализира Калинич в 25-ата минута. Изравнителният гол бе дело на ветерана Виера, оформил крайното 1:1 след около час игра.