Челси победи трудно Уигън с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Премиършип. В герой за домакините се превърна Франк Лампард, който в 91-та минута вкара втория гол за тима си.

Срещата започна много интересно, като гостите от Уигън първи стигнаха до голово положение. Пол Шарнър остана сам срещу Петър Чех, но ударът му бе избит със сетни усилия от вратаря на сините. Малко след това Ашли Коул изби топката от голлинията след удар с глава на Заки.

В 25-та минута Джон Тери направи резултата 1:0 след хубав удар от воле. Лампард центрира от корнер Бойс не изчисти по най-добрия начин, топката попадна в Тери и той не сбърка. До края на първата част натискът на домакините продължи, но Лампард и Балак изпуснаха чисти положения.

Второто полувреме Челси започна по-добре, като в 50-та минута Дрогба стреля покрай вратаря на Уигън, топката обаче бе изчистена от Брамбъл два метра преди да влезе във вратата. Към края на двубоя Уигън се активизира и в 82-та минута изравни. Фигероа подаде към Капо, който от близко разстояние останал непокрит не остави никакъв шанс на Чех.

В първата минута на даденото продължение Франк Лампард донесе победата на тима си. Той получи топката от Балак, след това надскочи Мелхиот и с глава от няколко метра, прехвърли вратаря Къркланд за 2:1. С тази победа Челси измести Ливърпул от второто място, като остана на 7 точки зад Манчестър Юнайтед.