Бразилия записа поредния си изразителен успех, побеждавайки Япония с 4:0 в контролен мач, игран в полския град Вроцлав. Футболистите на южноамериканския гранд вкараха четири гола и изпуснаха още куп положения.

Те поведоха в резултата с гол на полузащитника на Коринтианс Паулиньо в 12-ата минута. Суперзвездата на Селесао Неймар в 26-ата минута вкара второто попадение в срещата от дузпа, отсъдена при много спорно положение - след съприкосновение между Нагатомо и Кака. Отново Неймар направи 3:0 три минути след почивката, а заключителният гол бе дело на Кака 1/4 час преди края.
Атакуващият халф на Реал (Мадрид) се разписа във втора поредна среща. Той бе извън състава на Бразилия от 2010 година, а в петък ознаменува завръщането си в националния отбор с гол срещу Ирак.

Победата бе шеста поредна в контрола за южноамериканския тим, който ще е домакин на Световното първенство след две години. Селесао стартира серията си в края на август с класика срещу Швеция с 3:0. Последваха победи срещу Южна Африка с 1:0, Китай с 8:0, Аржентина с 2:1 и Ирак с 6:0.

В следващата си проверка тимът на Мано Менезес ще спори с Колумбия в САЩ на 14 ноември. През 2013 година Бразилия ще стартира контролите на 6 февруари, когато играе с Англия в Лондон.