Новият селекционер на бразилския национален отбор Мано Менезеш стартира с победа начело на тима. Рано тази сутрин "селесао" се наложи с 2:0 като гост на САЩ в контролна среща. Головете за южноамериканците бяха дело на Неймар и Пато. Наставникът на Бразилия използва голяма част от млади състезатели и такива, които играят в местното първенство.

Неймар засече центриране на Андре Сантос в 29-та минута и изведе "кариоките" напред. Три минути по-късно и Пато прати топката в мрежата, но реферът не зачете попадението, заради нарушение на нападателя срещу Тим Хауърд. В добавеното време на първата част Патo оформи крайното 2:0, след като се възползва от добро подаване на Рамирес.

След почивката Бразилия продължи да доминира. Първо Пато пропусна сам срещу резервния вратар на американците Гузан, а по-късно Робиньо удари греда.