Бразилия и Турция извъртяха нулево реми в контрола играна в Дортмунд, която се явява последна за "селесао" преди началото на "Копа Америка". "Кариоките" промениха повечето от титулярите си в сравнение с двубоя срещу Англия (1:1) четири дни по-рано и това предизвика освиркванията на публиката на полупразния стадион.

Преди почивката инициативата бе почти изцяло в турския отбор, който създаде повечето опасни положения. Най-близо до гола бе Хамит Алтинтоп, чийто удар от фаул в 26-ата минута профуча над горната греда. Той повтори същото упражнение и в 70-ата минута.

Селекционерът на Бразилия Дунга се опита да раздвижи играта на своите, като пусна Роналдиньо в началото на втората част. Това даде резултат, но тогава южните ни съседи показаха организирана игра в защита и не допуснаха големи пробойни към своята врата.
""/

"Не създадохме много голови шансове, но това е нормално, когато става въпрос за приятелска среща и има голяма ротация в състава. Някои играчи играеха за пръв път заедно и им беше трудно да свикнат", заяви Дунга след мача.

В състава на "селесао" имаше доста непознати на шираката общественост имена като нападателите на Грасхопър и ЦСКА (Москва), съответно Алфонсо и Жо. Това са млади състезатели, с които Дунга се надява да поднови състава след провала на последното световно първенство в Германия. Откакто е начело на тима треньорът е записал седем победи, една загуба и три равенства.