Още една сензация на Копа Америка стана факт. Шампионът Бразилия напусна надпреварата още на четвъртфиналите. Играчите на "селесао" бяха надиграни след изпълнение на дузпи от Парагвай и последваха съдбата на друг от фаворитите Аржентина.

Редовното време и продълженинията завършиха без нито едно попадение - 0:0. Шокиращо Бразилия, в чийто състав са едни от най-големите звезди, не успя да вкара нито една дузпа, като направи четири пропуска от бялата точка.

Като цяло бразилците стояха по-добре на терена, но завършващият им удар не бе на ниво.
Първото по-интригуващо нещо в мача се случи в 101-ата минута, когато двата тима се сбиха. В следствие на боя,  двата отбора останаха с човек по-малко на терена, като директни червени картони получиха Лукаш Лейва и Антолин Алкарас. В заключителните минути на продължението Нелсон Валдес пропусна две хубави положения за Парагвай

При дузпите Бразилия се представи катастрофално. Първо Елано стреля над вратата, след това ударът на Тиаго Силва бе спасен от вратаря ХустоВияр, а пропуски направиха още  Андре Сантос и Фред. Едгар Барето пък  пропусна първата дузпа за Парагвай. Марсело Естигарибия и Кристиан Риверос не сгрешиха и донесоха победата на Парагвай.

В спор за място на финала Парагвай ще се изправи срещу Чили или Венецуела в Мендоса на 20 юли.