Спортинг (Брага) победи Ливърпул с 1:0 в първи 1/8-финален мач от Лига Европа между двата отбора.

Домакините баха аутсайдер според предварителните прогнози, но това по никакъв начин не си пролича на терена. Особено през първите 45 минути на мача сериозно можеше да се спори кой е по-класния отбор на терена.

Английският гранд Ливърпул не показа абсолютно нищо особено през първото полувреме и си изпроси гола. Защитата на мърсисайдци тотално не знаеше какво се случва на терена. В 18-ата минута, след поредна грешка на бранителите на Ливърпул, Кирякос, в пристъп на безпомощнос, препъна Мосоро в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа, а от бялата точка точен беше Алан.

През второто полувреме играта на гостите малко се съживи, но домакините вече бяха извоювали преднината си и не бяха готови да я дадат лесно. Няколко добри атаки на Ливърпул бяха последвани от не много добри завършващи удари, а останалите бяха спирани от защитниците на Брага.

Така португалците имат гол преднина преди реванша в Англия.

Стартови състави на Брага и Ливърпул:

Брага: Артур, Родригес, Кака, Мосоро, Цезар, Гарсия, Лима, Салино, Силвио, Алан, Виана

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Мейрелеш, Коул, Кирякос, Каут, Лукас, Карагър, Спиаринг, Поулсен, Шкъртел