Валери Божинов не игра за Спортинг в последната контрола на тима от лагера Холандия, в която „лъвовете” спечелиха с 3:0 срещу Анкарагюджу.

Българинът страдаше от болки в адукторите преди двубоя и треньорското ръководство прецени да не бъде рискувано здравето му.

Португалците стигнаха до успеха с попадения на Елдер Пощига още в 7-ата минута, на новото попълнение Рики ван Волфсфинкел от дузпа в 42-ата мин. и Диег оРубио също от дузпа в 78-ата минута.

В Холандия Спортинг изигра три мача, в които постигна три победи. Преди Анкарагюджу „зеленобелите” се наложиха над нискоразредните местни отбори Пресикхааф с 8:0 и Телстар с 3:0. Божинов игра само в първата среща с Пресикхааф, включвайки се на полувремето на мача.