Футболният съюз на Босна и Херцеговина отхвърли искане на ФИФА и УЕФА, което може да доведе до изваждането на националния отбор и клубните отбори на страната от международните футболни прояви.
Ръководните органи на световния и европейския футбол поискаха преструктуриране на местната асоциация, която се води от трима ръководители на етнически принцип и поискаха да бъде избран един общ президент.
Централата свика извънредно събрание, за да бъде обсъдена подобна промяна, но мнозинството от делегатите бяха против нея.
Футболната асоциация на Босна и Херцеговина e разделена на две, едната асоциация е на Федерация Босна и Херцеговина, а другата е на Република Сръбска. Заедно те излъчват трима президенти, които управляват местния футбол. Ръководителите са босненец, хърватин и сърбин.
Босненските сърби не са съгласни с управлението на само един президент, защото това може да застраши тяхната автономия. Всички 20 представители на тази асоциация, от общо 54 члена, гласуваха срещу промяната.
Общо 28 гласуваха против предложението президентът да бъде само един, 22-ма бяха „за”, 3-ма се въздържаха, а 1 не гласува.